Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

» przeczytaj wszystkie opinie

Fotel czy krzesło biurowe?

05.05.2014

Krzesła biurowe to w pierwszej kolejności meble, które powinny dawać pełen komfort pracy a przy tym być estetycznie zaprojektowane. Poniżej udzielimy Ci, kilka wskazówek, jak wybrać krzesło ( lub fotel), które będzie służyło Twojemu zdrowiu

Krzesła obrotowe

Czym różni się krzesło od fotela biurowego?

Najczęściej fotele są wyższe, głębsze i masywniejsze. Pełnią przede wszystkim funkcję reprezentatywną – często mają tapicerowaną powierzchnię i ograniczony zakres regulacji siedziska i oparcia. Fotele nie nadają się na dłuższe siedzenie ( powyżej 3 godzin dziennie).

TrilloPro to krzesło dla każdego. Proste, ale nie nudne. To nasza odpowiedź na potrzebę współczesnych biur, które zaczynają przypominać planszę do gry – akcja, ciągły ruch, zamiany miejsc, nowe zadania, krótsze i dłuższe spotkania.

Z kolei krzesła są mniejsze i bardziej ergonomiczne. Zaprojektowane z myślą o naturalnych krzywiznach ludzkiej sylwetki. Mają możliwość regulacji siedziska, oparcia, wysokości a także podłokietników. Idealne do pracy powyżej 3h oraz dla osób cierpiących na dolegliwości lub choroby kręgosłupa czy układu mięśniowo-szkieletowego.

W przypadku ergonomicznych krzeseł trzeba zwrócić uwagę na:

Możliwości regulacyjne. Wskazane jest, aby poszczególne części ustawić dokładnie pod siebie. Jeżeli chcemy, aby nasze krzesło dawało nam jak największy komfort w pracy, powinniśmy wybierać te, które mają możliwość regulacji nie tylko wysokości, ale również oparcia, siedziska, regulację podłokietników oraz kąta nachylenia zagłówka.

To krzesło sprawi, że przekonasz się co to znaczy lekkość, subtelność i nowoczesność. W połączeniu ze stabilnością, wytrzymałością i funkcjonalnością będzie stanowić idealnie dopełnienie Twojej przestrzeni pracy zarówno w biurze jak i domu.

Nośność. Wybierz krzesło w zależności od swojej wagi. Standardowe krzesła mają nośność do 120 kg, ale w naszej ofercie posiadamy też wytrzymujące obciążenie do 150 kg.

Materiał krzesła. Ważnym elementem jest również materiał, z jakiego krzesło jest wykonane:

  • Skóra – reprezentatywna, łatwa do czyszczenia i stosunkowo odporna na odarcie.
  • Tekstylia – oddychający materiał ( możliwość wyboru siateczki) oraz bardzo odporny na użytkowanie
  • Pianka – zapamiętuje kształt Twojego ciała ( idealna do ergonomicznego siedzenia)
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl